Leczenie odwykowe dla kobiet

 

Wybór najlepszej kliniki leczenia uzależnień dla kobiet nie jest prostą sprawą, a do wyboru są liczne prywatne ośrodki. Warto więc wcześniej sprawdzić, co poszczególne prywatne ośrodki terapeutyczne mają do zaoferowania pod kątem opieki specjalistów - terapeutów uzależnień i współuzależnienia, stosowanych metod leczenia oraz opinii pacjentów na ich temat.

AGNUS to prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla kobiet, jedno z najlepszych w Polsce centrów terapeutycznych, do którego na terapie trafiają osoby nieradzące sobie z nadużywaniem alkoholu, leków, narkotyków, seksu, hazardem, internetem czy komputerem. Nasza klinika położona jest z dala od centrum miasta, w spokojnym miejscu, w otoczeniu natury. Ośrodek oferuje komfortowe warunki pobytowe oraz przyjazną, domową atmosferę. Terapia uzależnień (oparta m.in. na terapii poznawczo-behawioralnej) przeprowadzana jest pod nadzorem specjalistów, którzy sami opracowują odpowiednią formę leczenia, dostosowaną do indywidualnych potrzeb uzależnionych kobiet. Może się ona odbywać w trybie całodobowym (stacjonarnym,), dziennym (bez noclegu) lub ambulatoryjnie (doraźnie). W klinice uzależnień oferujemy także detoks dla kobiet czyli odtrucie organizmu. Pacjentom kliniki podawane są wówczas płyny, które mają na celu przywrócenie właściwej gospodarki elektrolitowej oraz leków łagodzących przykry objawy zespołu abstynencyjnego.

Oprócz tego w prywatnym centrum leczenia uzależnień dla kobiet odbywają się spotkania indywidualne oraz grupowe również dla osób współuzależnionych, w tym Dorosłych Dzieci Alkoholików. Zależy nam bowiem na kompleksowej pomocy dla kobiet z nałogami,a jednym z jej elementów jest wsparcie ze strony najbliższych dla osoby leczącej się z uzależnienia. Ponadto w naszej klinice oferujemy konsultacje psychoterapeutyczne.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla kobiet AGNUS to gwarancja dyskrecji i specjalistycznej pomocy w walce z nałogami. Wszelkie podejmowane w trakcie terapii działania mają na celu przywrócenie kondycji psychicznej i fizycznej uzależnionym kobietom.